Yılbaşına Ne Kadar Kaldı ?

In Özel Günler

1 Ocak 2019

Yılbaşı her sene Aralık ayı 31 gün çektiği için 31 Aralık gecesi kutlanır . Eğer 1 Ocak günü hafta içi yani iş günlerine denk gelirse resmi olarak tatil ilan edilir. Yılbaşı kutlamalarına ülkemizde herkes katılmasa da birçok kişi önemli bir tarihtir. Örneğin; öğrencilerimiz  için tatil , devlet memurlarımız için zam ve bazı özel sektörler için ise büyük kârlar anlamına geliyor . Bilindiği gibi devlet memurları zamlarını yeni yılın ocak ayıyla birlikte almaya başlar.  

Yılbaşı kutlamalarında ise insanlar,  yapay çam ağaçları alıp evlerinde süsler , tombala oynar , yılbaşı özel televizyon programları izler , akşam yemeğine özel hindi pişirir , bulundukları şehirlerdeki kalabalık meydanlara gider vb… 

Ayrıca 31 Aralık gecesinin diğer bir önemli anlamı ise yılbaşı biletleridir . İnsanlar yılbaşına günler kala, yılbaşı bileti alır ve büyük ikramiyenin kendilerine çıkmasını umarlar . Yıllardır devam eden bu yılbaşı çekilişleri, Milli Piyango İdaresi tarafından yapılır. Son yapılan 2018 yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye 61 milyon lira idi ve bu ikramiye her sene olduğu gibi çeyrek biletlere çıkmıştı . 

Yılbaşını kutlamayan kişiler ise bugünün bir Hristiyan kutlaması olduğunu ve Hristiyanlara benzememek için bugünü kutlamadıklarını dile getirirler . 24 Aralık gecesi başlayan Hristiyanların dini bir bayramı olan Noel haftası kutlamalarının, 31 Aralık gecesini yani yılbaşını da kapsadığını söylerler. 

 

Yılbaşına Kalan Zaman :

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Ayrıca okuyabilirsiniz:

Godzilla 2 Filmi

Godzilla : Canavarlar Kralı Ne Zaman Çıkacak ? Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

" Godzilla : Canavarlar Kralı ne zaman vizyona girecek ? " , " Godzilla serisinin ikinci filmi ne zaman

Devamını Oku...
Eylül Ayı

Eylül Ayı (2019 ) Kaç Çeker ?

" Eylül ayı kaç çeker ? " , " Eylül ayında kaç gün vardır ? " vb. sorularınızın cevabı

Devamını Oku...
Tüm Ülkeler

Ülkelerin Asgari Ücretleri Ne Kadar ? ( 2018 )

" Diğer ülkelerin asgari ücret oranları ne kadar ? " ," Yabancı devletlerde asgari ücretlilere ödenen birim fiyat ne

Devamını Oku...

Yorum Bırakın:

E-mail adresinizi başkaları göremez.

Mobile Sliding Menu