Yılbaşına Ne Kadar Kaldı ?

In Özel Günler

” Yılbaşına ne kadar kaldı ? ” , ” 31 Aralık tarihi resmi tatil olacak mı ? ” vb. sorularınızın cevabı yazımızda .

Yılbaşı her sene Aralık ayı 31 gün çektiği için 31 Aralık gecesi kutlanır . Eğer 1 Ocak günü hafta içi yani iş günlerine denk gelirse resmi olarak tatil ilan edilir. Yılbaşı kutlamalarına ülkemizde herkes katılmasa da birçok kişi önemli bir tarihtir. Örneğin; öğrencilerimiz  için tatil , devlet memurlarımız için zam ve bazı özel sektörler için ise büyük kârlar anlamına geliyor . Bilindiği gibi devlet memurları zamlarını yeni yılın ocak ayıyla birlikte almaya başlar.  

Yılbaşı kutlamalarında ise insanlar,  yapay çam ağaçları alıp evlerinde süsler , tombala oynar , yılbaşı özel televizyon programları izler , akşam yemeğine özel hindi pişirir , bulundukları şehirlerdeki kalabalık meydanlara gider vb… 

Ayrıca 31 Aralık gecesinin diğer bir önemli anlamı ise yılbaşı biletleridir . İnsanlar yılbaşına günler kala, yılbaşı bileti alır ve büyük ikramiyenin kendilerine çıkmasını umarlar . Yıllardır devam eden bu yılbaşı çekilişleri, Milli Piyango İdaresi tarafından yapılır. Son yapılan 2018 yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye 61 milyon lira idi ve bu ikramiye her sene olduğu gibi çeyrek biletlere çıkmıştı . 

Yılbaşını kutlamayan kişiler ise bugünün bir Hristiyan kutlaması olduğunu ve Hristiyanlara benzememek için bugünü kutlamadıklarını dile getirirler . 24 Aralık gecesi başlayan Hristiyanların dini bir bayramı olan Noel haftası kutlamalarının, 31 Aralık gecesini yani yılbaşını da kapsadığını söylerler. 

31 Aralık Tatil Olacak mı ? 

31 Aralık tarihi Pazartesi gününe denk geliyor . Milli Eğitim Bakanlığı tarafından henüz resmi bir açıklama gelmedi . Ancak, 1 Ocak günü tatil olacağı için  Pazartesi gününün de tatil olacağına kesin gözüyle bakılıyor . 31 Aralık günü de resmi tatil edilirse birçok memur ve öğrenci için tatil gün sayısı 4’e çıkacak . 

Yılbaşına Kalan Zaman :

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Ayrıca okuyabilirsiniz:

Star Wars : The Rise of Skywalker

Star Wars : Skywalker’ın Yükselişi Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek ?

" Star Wars : The Rise of Skywalker filmi ne zaman vizyona girecek ?  " , " Star Wars

Devamını Oku...
Mucize 2 Aşk

Mucize 2 : Aşk (2019) Ne Zaman Çıkacak ?

" Mucize 2 : Aşk ne zaman vizyona girecek ? " , " Mucize 2 : Aşk filminin vizyona

Devamını Oku...
Adalar Vapuru

Adalara Giden Vapur Saatleri ( Adalar-Kadıköy-Eminönü )

" Adalardan kalkan vapur ne zaman Eminönü'ne ulaşır ? " , " Kınalıada-Burgazada-Heybeliada-Büyükada seferlerine giden vapurun kalkış saatleri nelerdir

Devamını Oku...

Yorum Bırakın:

E-mail adresinizi başkaları göremez.

Mobile Sliding Menu