En İyi 8 Netflix Dizisi

In Bilmeli

NOT : Sıralama yaparken listemizi , iyiden kötüye ya da kötüden iyiye doğru sıralama yapmadan tamamen rastgele şekilde oluşturduk . İnternette  bu tarz listelerin bulunduğu platformlar var . 
Biz de kendimizce belli ölçütleri referans alarak sizlerle bu dizilerimizi paylaşmak istedik  .

 

 • 8 – Luke Cage

luke cage

IMDB Puanı : 7.5

 

İlk dizimiz , Marvel-Netflix ortaklığıyla yayınlanan Luke Cage . Diziyi izlemiş biri olarak sizlere rahatlıkla tavsiye edebilirim . Dizide gerek aksiyon , gerek gerilim var . Sanki herhangi bir Marvel’in süperkahraman filmlerinden birini izliyormuş hissine kapılabilirsiniz . Tabi dizimizin bölümleri Marvel’in filmlerine göre çok çok daha kısa sürelerde çekilip yayınlanması nedeniyle takdir edersiniz ki dizi sanki durağan ilerliyormuş hissine kapılabilirsiniz. İçeriği hakkında bilgi verecek olursak, baş kahramanız olan Luke’un , nasıl bu süper güçlere sahip olduğu ve düşmanlarıyla olan rekabetini görüyoruz . Konumu nedeniyle , Harlem’in içerisinde bulunduğu ( silah , uyuşturucu gibi ) tehlikelerle ve suçlarla tahmin edersiniz ki başedebilen kendinden önce başka birisi daha yok . Asla kendisini bir süper kahraman olarak görmeyen delikanlı abimiz tüm çatışmaların içerisine atıyor kendini . Kurşun geçirmez bir zırh gibi olan derisi nedeniyle böyle işlere kalkışması da olağan sayılabilir .
Kısacası izlerken keyif alacağınız ve sıkılmadan bir diğer bölüme geçebileceğiniz dizi olduğunu belirtmek isteriz .

  • 7 – 13 Reasons Why ( Ölmek İçin 13 Sebep ) 

IMDB Puanı : 8.2

 

İkinci dizimiz , her ne kadar ergenlik çağındaki izleyicilere hitap edeceğini düşünsek de anafikir işleyişi bakımından yetişkinlere de bazı mesajları olan bir dizi . Bazılarınız bu başlığı görür görmez bir diğer başlığa göz atmak istese de biz , boş zamanlarınızda izleyeceğiniz bir dizi olduğunu düşündüğümüzü belirtmek isteriz . Dizinin konusunu kısaca anlatacak olursak , dizi başrolümüzdeki Hannah Baker’ın başından geçen üzücü ve ürpertici olayları anlatıyor diyebiliriz . Lisede gerçekleşen bu olaylar , belki kendi konumunuzla karşılaştırdığınızda uçuk gelebilir sizlere . Tabi konunun daha dikkat ve ilgi çekici olması bakımından dizimiz için normal . Başına gelen karalama , alay edilme , taciz , tecavüz vb. olaylardan dolayı, intihar etmeden önce bunlardan sorumlu tuttuğu lise arkadaşlarının isimlerinin geçtiği kasetler hazırlıyor . Her bir bölümün , başından geçen olayları anlattığı kasetlerden oluşan bu dizimizde şimdilik 2 sezon bulunuyor . İki sezon toplam 26 bölümden oluşuyor . İkinci sezonun birincisine göre sizleri sıkabileceğini düşündüğümüz bu diziyi sizlere önerebiliriz .

 

 • 6 – Sherlock Holmes 

IMDB Puanı : 9.2

 

Birçoğumuz bu karakterimizi Robert Downer Jr. abimizden öğrendi . Belki de filminden daha uzun sürede çekilen ve yayınlanan bu dizimizin her sezonu 3 bölümden oluşuyor. Tabi bazı sezonlarda artı olarak , çekilmiş olan özel bölümler bulunuyor . Anafikrin , filminden pek de farkı olmayan bu dizimizde başrolümüzdeki Sherlock karakterimizin ne denli bir karakteristik bir yapıya ve zekaya sahip olduğunu ve başından geçen macera dolu olayları izliyoruz .Diziyi izlemeye başladığınızda bir anda kendinizi bütün bölümlerini bitirmiş olarak bulacağınızı ve ” Ya bunun devamı yok mu ? ” diyeceğinizi biliyoruz ama üzülerek söylemeliyiz ki devamı uzunca bir süre daha yok . Gerek işlenen konunun basite kaçmadan çekilmek istenmesi gerekse oyuncularının çeşitli projelerde yer alması nedeniyle dizinin devamının çekilmesine bir türlü zaman bulunamıyor . Son olarak , kesinlikle hiç düşünmeden izlemeye başlamanızı öneririz .

  • 5 – Vikings

IMDB Puanı : 8.6

 

Belki benzer türde yer aldığını düşündüğümüz GOT ( Game Of Thrones ) dizisine karşın bu dizimizde daha çok savaş ve macera var . Başroldeki sarı saçlı mavi gözlü kahramanımız Ragnar Lothbrok ‘un sıradan bir çitfçi iken bir anda Paris’i fethetmek için akınlar düzenleyen bir kral olduğunu izliyoruz . Daha başlangıcından sizi olayın içine sokan dizimizi izlemenizi isteriz . Son olarak , belki günümüz teknolojisinden uzak, eski çağlarda geçen bu tarz dizi ve filmlerden  kaçınıyor olabilirsiniz ama bir zamanlar bizzat bu kişilerden biri olarak açıkca söylemeliyim ki bu diziyi izledikten sonra daha çok kılıçla , kalkanla savaşları işleyen dizi ve filmler izlemek isteyeceksiniz .

 

 • 4 – Dark

IMDB Puanı : 8.7

 

Alışılmışın dışında bir konu işleyen bu dizimizde , başlangıçta yabancılık çekebilir veya sıkılabilirsiniz ama bir iki bölüm sonra olayları anlayıp izlemeye devam ettiğinizde belki de 10 bölümlük bu dizimizi bir günde bitireceksiniz . İkinci sezonunu merakla bekleyen biri olarak bu diziyi izlemenizi çok isterim . Üç farklı zamanda geçen, bu dizinin içeriğinden bahsederek hevesinizi kaçırmak istemiyorum . İlk Alman Netflix dizisi olan bu dizide belki başlarda Almanca konuşmalardan dolayı sıkıntı çekebilirsiniz ama emin olun alışacaksınız . Anafikrini , tam anlayamadığım için bu diziyi izleyecek ve izlemiş olanlardan yorumlarda anafikrinden bahsederlerse mutlu olurum .

  • 3 – La Casa De Papel

IMDB Puanı : 8.7

 

İlk zamanlarda İspanya’nın yerel kanallarından birinde yayınlanan bu dizimiz , Netflix’in yapım ekibiyle anlaşıp kendi platformunda yayınlamasıyla muhteşem bir üne kavuştu . Dizi içeriğinden bahsedersek , başrolde ‘ Profesör ‘ takma adıyla büyük soygunu düzenleyen ve dışarıdan yöneten adamımızın bu soygun için uygun olduğunu düşündüğü kişileri bir araya getirerek beraber yaptıkları büyük vurgunu anlatıyor . Daha önce kimsenin aklına gelmeyen bu soygunla hem duygusal hem stratejik hem de sosyal zekasını kullanan profesörümüzün yönettiği bu soygunda   ölen soyguncular da oluyor . Baştan sona sizi gerebilecek 2 sezondan oluşan bu dizimizi bir veya iki günde hiç sıkılmadan izleyip bitirebilirsiniz . Üçüncü sezonunun da yakında sadece Netflix’te yayınlanacağını belirterek bitirelim .

 

 • 2 – Black Mirror 

IMDB Puanı : 8.9

 

Her bir bölümü bir film gibi olan ve tahmin edersiniz ki her birinin de farklı yönetmenler tarafından yönetildiği bu dizimizde anladığımız kadarıyla ileriki yaşamlarımızda iç içe bulunacağımız teknolojinin , iyi yönlerinin olduğu gibi bir o kadar da insan hayatını tehlikeye atabileceği yönlerini anlatıyor . İlk başta dediğimiz gibi bütün bölümleri birbirinden bağımsız olan dizide, izlediğiniz ilk bölümün ardından ikinci bölüme geçtiğinizde şaşırıp kalmayın . Yaklaşık olarak bölümleri bir saate yakın dizi muhtemelen sizi sıkmayacak . Tabi birkaç bölümü size ilgi çekici gelmeyebilir . ( Dizi yorumlarını okuduğumuzda bu tarz görüşlerin bulunduğu için ) . Bazı bölümleri izlerken ” Aa! Bu benim aklıma da gelmişti .” diyebilirsiniz çünkü aynısını biz de yaşadık .

  • 1 -Stranger Things 

IMDB Puanı : 8.9

Belki aralarından en çok hoşunuza gidebilecek olan bu dizimizde ( Netflix’in geneli itibari ile ) bambaşka bir hikayeye tanıklık edeceksiniz . Başrolümüzde Eleven adlı şirin mi şirin kızımızı izliyoruz . Daha birkaç yaşında iken kaçırılıp laboratuvarlarda üzerinde deney yapılan ve kendisinin birtakım güçleri olan kahramanımızın yaşadığı zorlukları ve sonunda onu ailesi gibi sevenlerinin olduğu olaylar silsilesini izliyoruz ve kesinlikle izlerken sıkılacağınızı düşünmüyoruz . Şimdilik iki sezonu yayınlanan dizimizin 3. sezonu için çekimler çoktan başladı . Merakla diğer sezonunu beklediğimiz bu dizimizi de sizlere rahatlıkla öneriyoruz .

 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

Ayrıca okuyabilirsiniz:

Star Wars : The Rise of Skywalker

Star Wars : Skywalker’ın Yükselişi Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek ?

" Star Wars : The Rise of Skywalker filmi ne zaman vizyona girecek ?  " , " Star Wars

Devamını Oku...
Mucize 2 Aşk

Mucize 2 : Aşk (2019) Ne Zaman Çıkacak ?

" Mucize 2 : Aşk ne zaman vizyona girecek ? " , " Mucize 2 : Aşk filminin vizyona

Devamını Oku...
Adalar Vapuru

Adalara Giden Vapur Saatleri ( Adalar-Kadıköy-Eminönü )

" Adalardan kalkan vapur ne zaman Eminönü'ne ulaşır ? " , " Kınalıada-Burgazada-Heybeliada-Büyükada seferlerine giden vapurun kalkış saatleri nelerdir

Devamını Oku...

Yorum Bırakın:

E-mail adresinizi başkaları göremez.

Mobile Sliding Menu