KPSS Ön Lisans Oturumu Ne Zaman ? Sınava Ne Kadar Kaldı ?

In Kaç Gün
Kpss Ön Lisans

” Kamu Personeli Seçme Sınavı Ön Lisans oturumu ne zaman ? ” , ” Sınava ne kadar kaldı ? ” vb. sorularınızın cevabı yazımızda …

Sınav için başvurular, 28 Ağustos 2018 tarihinde başlamıştı . Şimdi ise birçok memur adayının; gözü, kulağı, Kpss Ön Lisans oturumunda . Ancak, kontenjanlar sınırlı olduğu için, sınavda iyi puan alabilmek büyük önem arzediyor. Memurluk için adayların, belirli puanın üzerine çıkmış olmaları gerekiyor. Yeterli puanı alan adaylar, daha sonra ÖSYM tarafından duyurulacak tercih listesi üzerinden seçimlerini yapabilecekler.  

Sınava Nereden Başvurabilirim ?

Ösym’ye ait resmi ” https://ais.osym.gov.tr/ “adresinden başvuru yapabilirsiniz . Sınav ücreti 60 TL’dir . Adaylar, 13 Eylül 2018, saat 23:59’a kadar başvurularını yapabilecekler. Geç başvuru tarihi ise bu sene 26 Eylül olacak. “Peki, başvurumu nasıl yapacağım “, sorusuna cevabımız; yukarıda verdiğimiz bağlantıya girdiğinizde, hemen sol menünün üstünde isminiz yer alacak . İsminizin altında bulunan ” İşlemler ” kısmından  ” Başvuru Sürecindekiler ” seçeneğine tıklayarak, karşımıza gelen bilgi doldurma alanlarını sırasıyla dolduracağız ..

Not : Üniversite sınavları için Ösym’nin resmi kayıtlarındaki bulunan şehir ile 4 Kasım 2018 tarihindeki gireceğiniz şehir uyuşmuyorsa, sol menüdeki “Adres – İletişim Bilgilerim ” seçeneğinden adresinizi güncellemeniz gerekiyor . Şimdiden tüm sınava girecek arkadaşlara başarılar…

Sınav Sonuçları Ne Zaman Duyurulacak ?

Memur adayları, KPSS Ön Lisans oturumu sonuçlarını, ” https://sonuc.osym.gov.tr ” internet sitesi üzerinden 29 Kasım 2018 tarihinde öğrenebilecek .

KPSS Soruları Yayınlanacak mı ?

ÖSYM, “Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.” açıklamasını yaptı .

Kamu Personeli Seçme Sınavı Ön Lisans Oturumuna Kalan Zaman :

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Ayrıca okuyabilirsiniz:

Godzilla 2 Filmi

Godzilla : Canavarlar Kralı Ne Zaman Çıkacak ? Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

" Godzilla : Canavarlar Kralı ne zaman vizyona girecek ? " , " Godzilla serisinin ikinci filmi ne zaman

Devamını Oku...
Eylül Ayı

Eylül Ayı (2019 ) Kaç Çeker ?

" Eylül ayı kaç çeker ? " , " Eylül ayında kaç gün vardır ? " vb. sorularınızın cevabı

Devamını Oku...
Tüm Ülkeler

Ülkelerin Asgari Ücretleri Ne Kadar ? ( 2018 )

" Diğer ülkelerin asgari ücret oranları ne kadar ? " ," Yabancı devletlerde asgari ücretlilere ödenen birim fiyat ne

Devamını Oku...

Yorum Bırakın:

E-mail adresinizi başkaları göremez.

Mobile Sliding Menu