Kışa Ne Kadar Kaldı ? Kış Ne Zaman Gelecek ?

In Kaç Gün
Kış Mevsimi

Yazı seven,  kışın gelmesinden hiç hoşlanmayan biri olarak paylaşıyorum bu yazıyı :)) . Her zaman da tartışması olur bu konunun insanlar arasında .Kimileri , ( benim gibiler ) yazı dört gözle bekler ; kimileri ise kışı bekler . Yaz severler için , kış ; buz , soğuk , kışlıklardan ibaretken , kış severler için, yaz ; ter , sıcak ve nemden ibaret . Yaz-kış çekişmesini bir yana bırakıp, kışın gelmesiyle nelerin değiştiğine bakalım. 

İlk olarak kışla birlikte , yazlıklar her sene olduğu gibi üst raflara konulur, kışlık kıyafetler meydana çıkar . Kırsal kesimde yaşayanlar,  odun sobası kurarken, şehirde yaşayanlar kalorifer yakar . Marketlerde, bakkallarda satılan dondurmaların satışı biterken, manavlarda satılan yazlık meyve ve sebzeler tezgahlardan kaldırılır . 

Ayrıca kışın gelmesi demek , okulların açılması demek olduğu için birçok öğrenci yazın hiç bitmemesini diler . Kış mevsimiyle öğrenciler için uzun bir sınav ve yazılı maratonuna başlar. Ocak ayının sonunda ilk yarısı biterken, ikinci yarısı mayıs ayının sonu, haziran ayının başında biter .

Kış ve  beraberinde gelen diğer bir konu ise, parklarda , kafelerde , sahillerde olan insan kalabalıklarının yavaş yavaş azalmasıdır . İnsanlar havaların soğumasıyla, kamuya açık eğlence yerlerinden kendilerini çeker ve evlerine kapanırlar. 

Belki okuduktan sonra, ” Admin, sen de ne karamsar biri çıktın böyle ! ” diyebilirsiniz . Haliyle kışı sevmeyen biri olduğum için, hislerimi de ister istemez yazıma yansıtmış olabilirim :)) . 

 

Kışa Kalan Zaman :

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Ayrıca okuyabilirsiniz:

X-Men Dark Phoenix

X-Men: Dark Phoenix (2019) Ne Zaman Çıkacak ?

" X-Men: Dark Phoenix filminin çıkmasına ne kadar kaldı? " , " X-Men serisinin son filmi ne zaman çıkacak

Devamını Oku...
Mirkelam

Mirkelam Konseri Ne Zaman ? Konser Nerede Olacak ?

" Mirkelam konseri ne zaman ? " , " Mirkelam konseri nerede ve ne zaman olacak ? " vb.

Devamını Oku...
Ejderhanı Nasıl Eğitirsin Filmi

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya Ne Zaman Vizyona Girecek ?

" Ejderhanı nasıl eğitirsin 3 ne zaman çıkacak ? " , " Ejderhanı nasıl eğitirsin serisinin üçüncü filmi ne

Devamını Oku...

Yorum Bırakın:

E-mail adresinizi başkaları göremez.

Mobile Sliding Menu