Kışa Ne Kadar Kaldı ? Kış Ne Zaman Gelecek ?

In Kaç Gün
Kış Mevsimi

“ Kış mevsimi ne zaman başlayacak ? “ , “ Kışın gelmesine ne kadar kaldı ?” .vb sorularınızın cevabı yazımızda …

Yazı seven,  kışın gelmesinden hiç hoşlanmayan biri olarak paylaşıyorum bu yazıyı :)) . Her zaman da tartışması olur bu konunun insanlar arasında .Kimileri , ( benim gibiler ) yazı dört gözle bekler ; kimileri ise kışı bekler . Yaz severler için , kış ; buz , soğuk , kışlıklardan ibaretken , kış severler için, yaz ; ter , sıcak ve nemden ibaret . Yaz-kış çekişmesini bir yana bırakıp, kışın gelmesiyle nelerin değiştiğine bakalım. 

İlk olarak kışla birlikte , yazlıklar her sene olduğu gibi üst raflara konulur, kışlık kıyafetler meydana çıkar . Kırsal kesimde yaşayanlar,  odun sobası kurarken, şehirde yaşayanlar kalorifer yakar . Marketlerde, bakkallarda satılan dondurmaların satışı biterken, manavlarda satılan yazlık meyve ve sebzeler tezgahlardan kaldırılır . 

Ayrıca kışın gelmesi demek , okulların açılması demek olduğu için birçok öğrenci yazın hiç bitmemesini diler . Kış mevsimiyle birlikte öğrenciler için uzun bir sınav ve yazılı maratonu başlar. Ocak ayının sonunda ilk yarısı biterken, ikinci yarısı mayıs ayının sonu – haziran ayının başında biter .

Kış ve  beraberinde gelen diğer bir konu ise, parklarda , kafelerde , sahillerde olan insan kalabalıklarının yavaş yavaş azalmasıdır . İnsanlar havaların soğumasıyla, kamuya açık eğlence yerlerinden kendilerini çeker ve evlerine kapanırlar. 

Belki okuduktan sonra, ” Admin, sen de ne karamsar biri çıktın böyle ! ” diyebilirsiniz . Haliyle kışı sevmeyen biri olduğum için, hislerimi de ister istemez yazıma yansıtmış olabilirim :)) . 

 

Kışa Kalan Zaman :

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Ayrıca okuyabilirsiniz:

Star Wars : The Rise of Skywalker

Star Wars : Skywalker’ın Yükselişi Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek ?

" Star Wars : The Rise of Skywalker filmi ne zaman vizyona girecek ?  " , " Star Wars

Devamını Oku...
Mucize 2 Aşk

Mucize 2 : Aşk (2019) Ne Zaman Çıkacak ?

" Mucize 2 : Aşk ne zaman vizyona girecek ? " , " Mucize 2 : Aşk filminin vizyona

Devamını Oku...
Adalar Vapuru

Adalara Giden Vapur Saatleri ( Adalar-Kadıköy-Eminönü )

" Adalardan kalkan vapur ne zaman Eminönü'ne ulaşır ? " , " Kınalıada-Burgazada-Heybeliada-Büyükada seferlerine giden vapurun kalkış saatleri nelerdir

Devamını Oku...

Yorum Bırakın:

E-mail adresinizi başkaları göremez.

Mobile Sliding Menu