Hz. Muhammed’in Doğumu Ne Zaman ? Hz. Muhammed Ne Zaman Doğdu ?

İslamın son peygamberi olarak bildirilen ve kendisine  vahiy yoluyla kutsal kitabımız  ” Kuran-ı Kerim” indirilmiş olan Hz. Muhammed , Suudi Arabistan’ın Mekke şehrinde 571 yılında doğmuştur . Son peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV ) doğmadan önce Arabistan’da birçok suç yaygındı . Kimi günahkar insanlar, yeni doğmuş kızlarını diri diri toprağa gömerken, kimi günahkarlar ise yoksul insanları köle gibi satmaktaydılar. Soylu veya zengin olmayanların söz hakkı olmadığı , birçok mazlumun insani haklarına zulmedildiği Arabistan’da içki , kumar Allah tarafından yasaklanmış kötü alışkanlıklar kol gezmekteydi .

Arabistan halkının tersine her zaman vicdanına göre yaşayan , asla kimseye zulmetmeyen , kimseyi küçük görmeyen , aşağılamayan , hiçbir kötü huy ve alışkanlıklara sahip olmayan  ve 40 yaşında peygamber olan Hz. Muhammed ( SAV ) peygamberimiz her zaman doğrudan , dürüstlükten yanaydı . 

Kendisine Hz. Cebrail aracılığıyla vahiy yoluyla Kuran-ı Kerim indirilen Hz. Muhammed , peygamber olduktan sonra en yakınındaki isim olan Hz. Hatice’yi de müslümanlığa çağırmıştır . Kendisinden sonra etrafındaki birçok insanın müslüman olmasına vesile olan peygamberimiz hayatı boyunca diğer gayrimüslimleri de İslam’a çağırmıştır . 

Güvenilir , adaletli , sabırlı manasına gelen El-Emîn” sıfatına sahip olan Hz. Muhammed’in ( SAV) doğum gününe kalan zamanı yazımızın hemen altında paylaştık . 

Hz. Muhammed ( Sav ) 20 Nisan 571 tarihinde Mekke’de  dünyaya gelmiş ve 8 Haziran 632 tarihinde Medine’de hayatını kaybetmiştir .

Hz. Muhammed’in Doğum Yıldönümüne Kalan Zaman :

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir