Dünyanın En Güçlü 10 Ülkesi (2019)

In Bilmeli
Ülkeler

“Dünyanın en güçlü on ülkesi hangileridir ?” , “En güçlü on ülke nelerdir ?” vb. sorularınızın cevabı yazımızda …

Listemizi yabancı kaynakların resmi verilerine göre hazırladık . Listede bulunan en güçlü on ülke sıralamasında herhangi bir tahmine dayalı bilgi yoktur. 

10) Birleşik Arap Emirlikleri

birleşik arap emirlikleri ile ilgili görsel sonucu

Birleşik Arap Emirlikleri, mutlak monarşi rejimiyle yönetilen yedi emirlikten oluşmuştur . Bu emirlikler, Abu Dhabi , Dubai , Ajman , Sharjah , Ras al-Khaimah ve Umm al-Quwain’dir . Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı yedi emirlikten en çok bilinenleri Abu Dhabi ve Dubai’dir . Ülkenin, diğer Arap devletlerine göre daha hoşgörülü ve açık olması, onu cazip kılıyor . 

9) Suudi Arabistan

suudi arabistan ile ilgili görsel sonucu

Suudi Arabistan, konumu dolayısıyla en güçlü Arap devletlerinden birisidir . Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere gibi süper güçlerle yakın ilişkisi olmasından dolayı Batı yanlısı Arap ülkesi olarak görülüyor . Ülkenin,  özel kurum, kuruluş, şirket ve personellere açık olması onu cazip kılan özelliklerindendir . 

8) İsrail

tel aviv ile ilgili görsel sonucu

İsrail, orta doğuda bulunan en güçlü ülkelerindendir. Yapısı itibariyle, güçlü bir ekonomiye sahiptir ve haliyle yüksek yaşam standartlarına sahiptir . Teknolojiye ve bilime olan ilgileri, yatırımları da İsrail’in güçlü devletlerden biri olmasına yetiyor . 

7) Japonya

japonya ile ilgili görsel sonucu

Japonya, teknoloji alanında üstünlüğüyle, dünyanın en etkili ve prestijli ülkelerindendir. Ayrıca, Japonya uzun zamandır teknolojik yeniliğin kalbi olarak kabul edildi . Bu da teknolojide Amerika Birleşik Devletleri’nden daha ön planda olmasını sağlıyor . Bilime ve teknolojiye olan duyarlılıkları, şüphesiz ki iyi eğitimli bir nüfusa sahip olmalarından kaynaklanıyor . 

6) Fransa

fransa ile ilgili görsel sonucu

Fransa devleti, sadece dünyanın en güçlü on ülkesinden biri değildir; aynı zamanda en güçlü nükleer silaha sahip on ülkeden birisidir . Birleşmiş Milletler’in daimi üyesi olan Fransa,  güçlü uluslararası ittifaklara sahiptir . 

5) Almanya

almanya ile ilgili görsel sonucu

Almanya, her ne kadar geçmiş dönemlerde büyük savaşlar geçirip, büyük yıkımlara uğrasa da hızlı toparlanıp, dünyanın en güçlü on ülkesinden biri olmayı başarmıştır . Almanya’nın ekonomisi çok çeşitli olmakla birlikte, bilinçli bir nüfusa sahip olması da onu cazip kılıyor .

4) Birleşik Krallık

ingiltere ile ilgili görsel sonucu

İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda ve İngiltere’den oluşan devlet, Birleşmiş Milletler Konseyi’nin daimi üyesidir . Birleşik Krallık, Batı Avrupa’da bulunan gelişmiş bir ülkedir . Köklü bir geçmişe sahip olan İngiltere, hâla dünyanın en güçlü ve prestijli ülkelerinden birisi olmaya devam ediyor . 

3) Çin

çin ile ilgili görsel sonucu

Çin, dünyanın en kalabalık nüfusuna sahiptir . Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra dünyanın en büyük ikinci ekonomisine sahip olan ülke aynı zamanda ihracatta dünya lideridir . Hızlı gelişen yapısıyla da yakın zamanda ABD’nin önüne geçmesi muhtemel görünüyor . 

2) Rusya

rusya ile ilgili görsel sonucu

Rusya, dünyanın en geniş karasal alana sahip ülkesidir . Petrol ve doğalgaz rezervlerinde dünya lideri olan ülke, dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahiptir .

1) Amerika Birleşik Devletleri

amerika ile ilgili görsel sonucu

ABD, dünyanın en güçlü ekonomisine sahip ülkedir. Aynı zamanda dünyada en güçlü olan ülke, askeri bütçesiyle de birinci sırada geliyor . Büyük teknolojik şirketlerine ( Google , Facebook , Twitter , Instagram , Intel , Dell vb. ) sahip olan Amerika, eğlence ve medya sektöründe de liderliği elinde bulunduruyor . 

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Ayrıca okuyabilirsiniz:

Star Wars : The Rise of Skywalker

Star Wars : Skywalker’ın Yükselişi Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek ?

" Star Wars : The Rise of Skywalker filmi ne zaman vizyona girecek ?  " , " Star Wars

Devamını Oku...
Mucize 2 Aşk

Mucize 2 : Aşk (2019) Ne Zaman Çıkacak ?

" Mucize 2 : Aşk ne zaman vizyona girecek ? " , " Mucize 2 : Aşk filminin vizyona

Devamını Oku...
Adalar Vapuru

Adalara Giden Vapur Saatleri ( Adalar-Kadıköy-Eminönü )

" Adalardan kalkan vapur ne zaman Eminönü'ne ulaşır ? " , " Kınalıada-Burgazada-Heybeliada-Büyükada seferlerine giden vapurun kalkış saatleri nelerdir

Devamını Oku...

Yorum Bırakın:

E-mail adresinizi başkaları göremez.

Mobile Sliding Menu