Çanakkale Zaferi Ne Zaman ? Çanakkale Zaferi’ne Kalan Zaman

In Kaç Gün, Özel Günler
Ocean Gemisi

Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Ben size taarruzu emretmiyorum , ölmeyi emrediyorum . Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler gelir, başka komutanlar hakim olabilir ” dediği zafer olan Çanakkale Zaferi ne zaman ? Çanakkale Zaferi’nin yıldönümüne ne kadar kaldı ? Gelin birlikte bu önemli gün hakkında birkaç sorunuzu cevaplayalım . 

Zaferle birlikte  sadece Türklerin değil tüm milletlerin kaderi değişmişti . En kanlı savaşlardan biri olan Çanakkale Savaşı’nda 250 binden fazla şehit vermiştik . Şehitlerimizden kimileri cephede hayatını kaybedenlerden, kimi şehitlerimiz ise hastalanıp hayatını kaybedenlerden oluşuyordu .

İtilaf devletlerinin amacı; İstanbul ve Çanakkale boğazlarını da alıp ” boğazlarda ” hakimiyet kurmaktı . İstanbul’u ele geçirip rotasını Çanakkale Boğazı’na çeviren düşmanlar, Türklerin karşısında üstünlük sağlayamayınca istediğini alamayıp geri çekilmek zorunda kalmıştı. Savunma cephesinde büyük bir başarıya imza atan Türkler sayesinde Dünya’nın kaderi değişmişti .

Bu önemli ve anlamlı zaferin tarihi ise 18 Mart 1915’tir . 18 Mart 1915 günü Çanakkale’de  tüm saldırılara Mustafa Kemal önderliğinde cevap verilmiş ve savaş Osmanlı Devleti’nin zaferiyle sonuçlanmıştır .

Aşağıda Çanakkale Zaferi’ne kalan zamanı sizler için geri sayım sayacımız ile paylaştık .

 

Çanakkale Zaferi’ne Kalan Zaman :

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Ayrıca okuyabilirsiniz:

Star Wars : The Rise of Skywalker

Star Wars : Skywalker’ın Yükselişi Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek ?

" Star Wars : The Rise of Skywalker filmi ne zaman vizyona girecek ?  " , " Star Wars

Devamını Oku...
Mucize 2 Aşk

Mucize 2 : Aşk (2019) Ne Zaman Çıkacak ?

" Mucize 2 : Aşk ne zaman vizyona girecek ? " , " Mucize 2 : Aşk filminin vizyona

Devamını Oku...
Adalar Vapuru

Adalara Giden Vapur Saatleri ( Adalar-Kadıköy-Eminönü )

" Adalardan kalkan vapur ne zaman Eminönü'ne ulaşır ? " , " Kınalıada-Burgazada-Heybeliada-Büyükada seferlerine giden vapurun kalkış saatleri nelerdir

Devamını Oku...

Yorum Bırakın:

E-mail adresinizi başkaları göremez.

Mobile Sliding Menu