29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tatil Olacak Mı ? 29 Ekim’e Ne Kadar Kaldı ?

” 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü tatil olacak mı ? ” , ” 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kaç gün tatil olacak ? ” vb. sorularınızın cevabı yazımızda …

Bu sene de Cumhuriyet Bayramı’nın kaç gün tatil olacağı  belli oldu . Hatırlayanlar bilir , 2017 yılında 29 Ekim günü hafta sonuna denk geldiği için tatil olmamıştı . Haliyle geçen sene tatil haberini duyamayan öğrenciler , gözlerini 29 Ekim 2018 tarihine çevirdi .

Tatil haberini yalnız öğrenciler değil veliler ve kamu çalışanları da merak ediyor . “Bu sene 29 Ekim tatil olacak mı ? ” sorusuna cevap ” EVET ” olacak . 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkındaki Kanun’un 1. maddesinde “1923 yılında Cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim günü Ulusal Bayramdır. Türkiye’nin içinde ve dışında Devlet adına yalnız bugün tören yapılır. Bayram 28 Ekim günü saat 13.00’ten itibaren başlar ve 29 Ekim günü devam eder.” yazar.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı , bu sene Pazartesi gününe denk geldiği için resmi olarak tatil olacak . “30 Ekim günü tatil olacak mı ? ” sorusuna cevap, ” Hayır ” olacak . Sonuç olarak 2018 yılı itibariyle Cumhuriyet Bayramı bir gün süreyle tatil ilan edilecek . Peki , Cumhuriyet Bayramı’na kaç gün kaldı ?

Sizler için hemen aşağıda Cumhuriyet Bayramı’na ne kadar kaldığını görüntüleyen geri sayım sayacımızı paylaştık . 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na Kalan Zaman : 

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir