2023‘e Ne Kadar Kaldı ? Ne Zaman ?

In Kaç Gün

Birçok kez gündeme gelen ve cumhurbaşkanımızın da adından ” Hedef 2023 ” olarak söz ettiği, 2023 yılı ne anlama gelmektedir ? ” 2023 yılına ne kadar kaldı ? ” ve ” 2023 yılı ne zaman ?” gibi sorularınıza yazımızda cevap arayacağız.

Hemen konumuza geçecek olursak, ilk olarak “2023 ” yılının ne anlama geldiğini  söyleyelim .Hepimiz biliyoruz ki , Cumhuriyetimiz 23 Ekim 1923 tarihinde Atatürk tarafından kuruldu. Yani 1923 yılının ülkemizdeki anlamı derin ve anlamlı . Birçok yasal hakka zemin hazırlayan ve demokrasinin bel kemiği olan Cumhuriyetin her anlamda ülkemize katkısı büyük olmuştur . Yani , 2023 yılı da Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümü olduğundan dolayı 1923 yılı kadar anlamı büyük .

“2023 yılına ne kadar kaldı ?”sorusuna yazımızın hemen altında yer vereceğimizden dolayı son olarak 2023’te gerçekten dile getirildiği gibi Lozan Anlaşması sonlanacak mı, ona cevap verelim . Birçok tarih bilimcilerinin ve siyasetçilerin de dediği gibi Lozan Anlaşması malesef 2023 yılı ile birlikte sonlanmayacak . Yani, Lozan Anlaşması’nda yer alan boğazlar hakkındaki kararlar çözüme kavuşmuş olmayacak .Peki, ” Ne zaman Lozan tamamen sonlanmış olacak ? ” sorusuna ne cevap vereceksiniz  derseniz ;  gelişmekte olan ülkemiz ne zaman güçlü bir ekonomiye sahip olur ve birçok alanda söz sahibi ülkelerden biri olursa , o zaman ” Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak  Lozan Anlaşması’nı tanımıyoruz  ” diyebilir. Bu durum şuanlık mümkün görünmese de ileriki dönemlerde umarız gerçekleşir .

 

29 Ekim 2023’e Kalan Zaman :

 

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Ayrıca okuyabilirsiniz:

Alita Savaş Meleği Filmi

Alita : Savaş Meleği Ne Zaman Çıkacak ?

"  Alita : Savaş Meleği filminin çıkmasına ne kadar kaldı ? " , " Alita : Savaş Meleği ne

Devamını Oku...
Ölümcül Makineler Filmi

Ölümcül Makineler Filmi Ne Zaman Çıkacak ?

" Ölümcül Makineler filminin çıkmasına ne kadar kaldı ? " , " Ölümcül Makineler filmi vizyon tarihi ne zaman

Devamını Oku...
Kafalar Karışık Filmi

Kafalar Karışık Filmi Ne Zaman Çıkacak ?

" Kafalar Karışık filmi ne zaman vizyona girecek ? " , " Kafalar Karışık filminin çıkmasına kaç gün kaldı

Devamını Oku...

Yorum Bırakın:

E-mail adresinizi başkaları göremez.

Mobile Sliding Menu