2023‘e Ne Kadar Kaldı ? Ne Zaman ?

In Kaç Gün

Birçok kez gündeme gelen ve cumhurbaşkanımızın da adından ” Hedef 2023 ” olarak söz ettiği, 2023 yılı ne anlama gelmektedir ? ” 2023 yılına ne kadar kaldı ? ” ve ” 2023 yılı ne zaman ?” gibi sorularınıza yazımızda cevap arayacağız.

Hemen konumuza geçecek olursak, ilk olarak “2023 ” yılının ne anlama geldiğini  söyleyelim .Hepimiz biliyoruz ki , Cumhuriyetimiz 23 Ekim 1923 tarihinde Atatürk tarafından kuruldu. Yani 1923 yılının ülkemizdeki anlamı derin ve anlamlı . Birçok yasal hakka zemin hazırlayan ve demokrasinin bel kemiği olan Cumhuriyetin her anlamda ülkemize katkısı büyük olmuştur . Yani , 2023 yılı da Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümü olduğundan dolayı 1923 yılı kadar anlamı büyük .

“2023 yılına ne kadar kaldı ?”sorusuna yazımızın hemen altında yer vereceğimizden dolayı son olarak 2023’te gerçekten dile getirildiği gibi Lozan Anlaşması sonlanacak mı, ona cevap verelim . Birçok tarih bilimcilerinin ve siyasetçilerin de dediği gibi Lozan Anlaşması malesef 2023 yılı ile birlikte sonlanmayacak . Yani, Lozan Anlaşması’nda yer alan boğazlar hakkındaki kararlar çözüme kavuşmuş olmayacak .Peki, ” Ne zaman Lozan tamamen sonlanmış olacak ? ” sorusuna ne cevap vereceksiniz  derseniz ;  gelişmekte olan ülkemiz ne zaman güçlü bir ekonomiye sahip olur ve birçok alanda söz sahibi ülkelerden biri olursa , o zaman ” Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak  Lozan Anlaşması’nı tanımıyoruz  ” diyebilir. Bu durum şuanlık mümkün görünmese de ileriki dönemlerde umarız gerçekleşir .

 

29 Ekim 2023’e Kalan Zaman :

 

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Ayrıca okuyabilirsiniz:

Star Wars : The Rise of Skywalker

Star Wars : Skywalker’ın Yükselişi Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek ?

" Star Wars : The Rise of Skywalker filmi ne zaman vizyona girecek ?  " , " Star Wars

Devamını Oku...
Mucize 2 Aşk

Mucize 2 : Aşk (2019) Ne Zaman Çıkacak ?

" Mucize 2 : Aşk ne zaman vizyona girecek ? " , " Mucize 2 : Aşk filminin vizyona

Devamını Oku...
Adalar Vapuru

Adalara Giden Vapur Saatleri ( Adalar-Kadıköy-Eminönü )

" Adalardan kalkan vapur ne zaman Eminönü'ne ulaşır ? " , " Kınalıada-Burgazada-Heybeliada-Büyükada seferlerine giden vapurun kalkış saatleri nelerdir

Devamını Oku...

Yorum Bırakın:

E-mail adresinizi başkaları göremez.

Mobile Sliding Menu